вівторок, 29 квітня 2025 р.

Історичний портрет «Український опришок та народний месник»

29 квітня для відвідувачів КУ «Охтирський міський центр надання соціальних послуг» бібліотекарі Охтирської центральної публічної бібліотеки Охтирської міської ради до 325-річчя від дня народження Олекси Довбуша провели історичний портрет «Український опришок та народний месник».

Життя Довбуша – суцільна загадка. Він – українець за покликанням долі та думками і діями. Чоловік, який не терпів знущань над слабшими, захищав їх від свавілля заможних ґадзів.

Присутні дізналися цікаві факти з життя відомого ватажка та традиціями поповнення загону опришкінців під його головуванням. Фактично Олекса Довбуш один з найяскравіших прикладів міфологізації людини. Відвідувачі центру  здійснили віртуальну мандрівку місцинами Карпат, що пов’язані, часто безпідставно, з цією видатною особистістю: скелями Довбуша в селі Бубнища та містечку Яремче; тропою Довбуша в Яремче; каміннями Довбуша в Космачі та Зувоєлах, в Яремче та на околицях Косова, а також в Бубнищах; печерах Довбуша в Яремче та Шешорах…

Довбуш у Карпатах – скрізь: в назвах гірських місцин та вод, в казках та міфах, в піснях та легендах. Книжкова викладка «Олекса Довбуш» виявилась цікавим додатком до заходу та познайомила присутніх з відображенням цього героя в художній літературі, думах і піснях.

Друга частина зустрічі захопила присутніх не менше першої. Потрібно було під час майстер-класу «Сонечко позитивних емоцій» створити сонячні промені – позитивні емоції, що допомагають зберегти ментальне здоров’я в наші будні, які сповнені негараздів, жахіть, хвилювань. Під час виготовлення «Сонечка» звучали українські пісні у виконанні однієї з відвідувачок центру, що подарувало гарний настрій всім присутнім.

Відвідувачі мали можливість отримати цікаву інформацію та відволіктися від буденного. Ця зустріч подарувала багато позитиву, гарний настрій та живе спілкування.





Захід для дітей «Наш особистий простір»

В Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради відбувся захід «Наш особистий простір» з елементами гри в межах проєкту «Фабрика добра та відпочинку» та «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення», який реалізується спільно з Відокремленим підрозділом ТОВ Червоного Хреста України Охтирським відділенням «Граємо. Малюємо. Відпочиваємо».

Захід для дітей волонтери Червоного Хреста провели у форматі інтерактивної гри, яка допомогла дітям навчитися висловлювати свої емоції, розуміти почуття інших та розвивати емоційний інтелект. На початку заняття всі по черзі в ігровій формі відповідали на запитання про порушення особистого кордону, поділилися про те, як вони себе почувають, коли його порушують не тільки незнайомці, а й близькі нам люди.

Дуже важливе формування у дітей ціннісного ставлення до особистого простору та поваги до особистих кордонів оточуючих людей, формування уявлення про просторові зони спілкування, поняття про особистий простір. На заході відпрацювали навички протидії, формування уміння активно й послідовно відстоювати власну думку, знаходити переконливі аргументи для її доведення, вміння розпізнавати зони особистого простору, володіти собою, швидко та точно реагувати на нові непередбачувані ситуації, виховувати почуття гуманізму, толерантності, поваги до інших.

Другою частинкою заходу став майстер-клас «Лебідь» в техніці оригамі, символ вірності, кохання, чистоти, благородства, мудрості, незалежності та відродження.









неділя, 27 квітня 2025 р.

Перегляд мультиплікаційної стрічки «Леонардо: Місія Мона Ліза» в межах клубу «Релакс-студія

26 квітня в Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради зустрілися поціновувачі захопливих пригод під час чергового перегляду художньої стрічки в межах клубу «Релакс-студія».

Цього разу присутні переглянули мультиплікаційну стрічку «Леонардо: Місія Мона Ліза», що вийшов на екрани у 2018 році.

Скарби. Пірати. Пригоди. Це все є темою багатьох мультфільмів. Але цей є особливим. Бо тут глядачі можуть впізнати в малому головному герої відому особистість – видатного генія Леонардо да Вінчі, його картиною «Мона Ліза» та багато винаходів, які створив він та залишив для прийдешніх поколінь.   

Отже, а про що ж стрічка? Юний винахідник Леонардо насолоджується кожною хвилиною життя, випробовуючи терпіння своїх співвітчизників з містечка Вінчі. Компанію підростаючому генію складають його товариш Лоренцо і красуня Ліза. Але безтурботне життя Лео несподівано затьмарює пожежа, від якої постраждала родина його подруги. У спробах допомогти Лізі весела компанія відправляється на пошуки піратських скарбів, долаючи перешкоди за допомогою геніальних винаходів да Вінчі. Зіткнення зі спраглими до скарбів головорізами і хитромудрі пастки від лиходіїв – це лише дещиця пригод. Але Леонардо і його друзі їх всі долають. Світлий розум юного винахідника здатний знайти вихід із найскладнішої ситуації.

Пригоди захопили глядачів з перших хвилин мультфільму і не відпускали до самого кінця. Деякі сцени викликають сміх, а деякі змушують співчувати героям.

Цікавим доповненням до стрічки вийшла книжкова викладка «Видатний геній – Леонардо да Вінчі». Запропоновані видання знайомлять з життям винахідника та його винаходами. А художнє надбання, – картина «Мона Ліза» – неначе промінь сонця, знаходять своє відображення у художніх творах деяких письменників. Наприклад, Р. Бредбері та Д. Брауна.

Захід реалізується в межах проєкту «Фабрика добра та відпочинку» та «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення», який реалізується спільно з Відокремленим підрозділом ТОВ Червоного Хреста України Охтирським відділенням.

Ми запрошуємо всіх бажаючих на наступні зустрічі в клубі «Релакс-студія», а також відвідувати й інші цікаві заходи! Про майбутні зустрічі дізнавайтеся за номером телефону 0668899587. Завітайте до нас! У нас завжди цікаво та пізнавально!




пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

Тематична виставка «Полин-зоря, що опалила світ»

Минуло вже 39 років від дня Чорнобильської катастрофи, яка й досі залишається болючим нагадуванням про справжню суть радянської системи – її байдужість до людського життя, замовчування правди та безвідповідальність. Цю страшну ціну заплатили країни та народи, змушені бути частиною імперії, а разом з ними постраждала й вся Європа.

26 квітня в Україні вшановують День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи – однієї з наймасштабніших і найтрагічніших подій в історії ядерної енергетики. До цієї скорботної дати Охтирська центральна публічна бібліотека Охтирської міської ради підготувала тематичну виставку «Полин-зоря, що опалила світ», аби нагадати про гіркі уроки Чорнобиля та вшанувати героїзм ліквідаторів.

Видання, представлені на виставці, не лише висвітлюють причини трагедії та події, що сталися після вибуху на Чорнобильській АЕС, а й глибоко розкривають її як національну трагедію, що залишила по собі болючу психологічну рану та стала важким тягарем для економіки країни. Чорнобиль вибухнув не лише через людський фактор, порушення правил безпеки та конструктивні недоліки реактора, а й через закритість і замовчування, що панували в тодішній системі. Саме ця завіса секретності зробила масштабну катастрофу неминучою.

Книги розповідають про героїв-ліквідаторів, які, не шкодуючи себе, зупиняли катастрофу, ризикуючи власним життям і здоров’ям заради порятунку людства. Також на сторінках видань – долі звичайних людей, мешканців зони ураження, які пережили примусове виселення, втрату домівок і згубний вплив радіації. Це щемливі, але надзвичайно важливі свідчення правди, яку ми зобов’язані пам’ятати, аби подібна трагедія ніколи не повторилася.

Окремим розділом виставки є художні твори, сторінки яких пронизані жахами катастрофи та впливу її на долі жителів Славутича, Прип’яті, Чорнобиля та ще багатьох великих і малих населених пунктів, що потрапили в зону ураження. Серед них твори І. Драча та Л. Віриної, С. Алексієвич та Є. Гуцала, А. Дудченка та В. Яворівського.

Чорнобильська катастрофа серйозно підірвала довіру світової спільноти до ядерної енергетики. У період із 1986 по 2002 рік у світі не було збудовано жодної нової атомної електростанції – страх перед можливим повторенням трагедії залишався занадто великим.

Уже в наш час, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, Чорнобильська АЕС знову опинилася в центрі небезпеки – станція була окупована російськими військами. Це призвело до збільшення рівня радіації у багатьох точках зони відчуження, викликавши занепокоєння в усьому світі. На щастя, 31 березня 2022 року станцію було звільнено.

26 квітня – день пам’яті не лише про саму Чорнобильську катастрофу, а й про всіх, хто загинув від її наслідків, а також про неймовірний героїзм працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків та всіх, хто брав участь у ліквідації аварії. Завдяки їхній самопожертві вдалося запобігти ще масштабнішій трагедії.






Майстер-клас для дорослих «Квітуча сакура»

Сьогодні в Охтирській центральній публічній бібліотеці відбувся майстер–клас для дорослих клубу «Майстерня креативних ідей» в рамках проєкту «Фабрика добра та відпочинку» та «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення», який реалізується спільно з Відокремленим підрозділом ТОВ Червоного Хреста України Охтирським відділенням.

Захід зі створення картини «Квітуча сакура» був проведений викладачем Охтирської ДХШ ім. Т. Г. Шевченка Яніною ТИЩЕНКО. Під час майстер-класу присутні намалювали квітучу сакуру на фоні гір та річки.

Учасники отримали чудову можливість відчути себе художниками та намалювати свою картину не тільки пензликами, але й пальцями. Процес зібрав в собі навчальну частину, імпровізацію та свого роду терапію.

Фарби, пензлі, папір та спілкування! Атмосфера повністю налаштовувала на нові ідеї, а натхнення лилося рікою.

Роботи вийшли надзвичайно красивими та неповторними – як справжня японська сакура. В Україні сезон цвітіння сакур відбувається пізніше, ніж в Японії. На нашій Батьківщині сакури починають квітнути у другій половині квітня.

Дякуємо пані Яніні за чудовий майстер-клас, сповнений незабутніх вражень та емоцій!

Матеріали для проведення заходу були придбані за сприяння Охтирської міської ради.