середа, 25 березня 2015 р.

Увага! Акція в бібліотеці! Батарейкам - утилізація! Здай лампу - збережи планету!

 
               25 березня в Охтирській Центральній міській бібліотеці стартувала акція: "Батарейкам - утилізація! Здай лампу - збережи планету!", підтримуючи ініціативи громадської кампанії: "Всеукраїнська екологічна ліга" та природоохоронного проекту Гетьманського національного природного парку "Батарейку - заводу, природі - свободу".
              Люди щороку викидають мільйони тон непотрібних батарейок, більшість із них потрапляє на сміттєзвалища, і лише кілька відсотків від загальної кількості проходить безпечну утилізацію на спеціалізованих підприємствах. До прикладу можна взяти ситуацію в Україні: щодня з прилавків магазинів до українських споживачів надходить близько 10 тон батарейок, з них лише пів тони потрапляє у пункти призначені для утилізації або повторної переробки хімічних джерел енергії, усі інші елементи живлення люди не задумуючись викидають зі сміттям. На жаль така проблема існує не тільки в Україні, а у більшості країн світу.
              Недбало викинувши відпрацьовану батарейку, люди навіть не задумуються які шкідливі та незворотні наслідки може принести їх необдуманий вчинок. Адже при потраплянні у навколишнє середовище відбувається процес руйнації зовнішньої оболонки батарейки, і такі небезпечні метали та сполуки як ртуть, кадмій, свинець, цинк та марганець потрапляють у Ґрунтові води та річки, тим самим забруднюючи наше довкілля. За даними фахівців: одна пальчикова батарейка може забруднити 20 квадратних метрів Ґрунту, який у продовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства , або 400 літрів води, а з урахуванням того, що сміття ще й спалюють, то усі ці токсичні відходи потрапляють у атмосферу. Дані фактори пояснюють виникнення у суспільства
низки тяжких хвороб, адже не тільки природа, а й людина, зокрема її організм, потерпає від шкідливих наслідків власної недбалості.
               Накопичення хімічних елементів у внутрішніх органах людини призводить до розвитку різних захворювань. З елементів найбільше в організмі людини накопичуються кадмій, хром - в нирках, мідь - у шлунково-кишковому тракті, ртуть - у центральній нервовій системі, цинк - в шлунку, руховому апараті.
               Закликаємо кожного замислитися над цими наслідками та долучитися до акції, поширюючи інформацію!
 
               


 


 

Немає коментарів:

Дописати коментар