Яка квітуча ти, моя Сумщино!
Вінком пшеничним вінчане чоло,
Де ранок кожен світиться промінно,
Несуть легенди Ворскла, Сейм і Псло.
Моя ти, земле, мудра і терпляча,
Не раз біда ставала на шляху.
Ти в серці завжди мала дух козачий,
Хай бачить світ тут ратаї живуть!
О, славен будь, мій край єдиний!
Мій храме величі й краси.
Благословенна ти, моя Сумщино,
Квітуй! З води тобі, з роси!
О, слався, слався, ти, моя Сумщино!
Квітуй! З води тобі, з роси!
Із давнини шляхи ведуть до слави,
Путивль, Ромен - літописні міста.
Молилась тут княгиня Ярославна
За тебе, земле, щедра і свята!
Всміхнулась доля нашій Україні,
І майорить на сонці гордо стяг.
Пишаються тобою, край гостинний,
Натхненні наші душі і серця.
Л. Ромен
Який високий зміст закладений в одному короткому слові – батьківщина. І для кожної людини це слово містить у собі щось своє, особисте, особливе й щось загальне, більше значне. Думаючи про батьківщину, ми думаємо про ту велику, прекрасну країну, у якій народилися, зв’язуємо поняття батьківщини зі складної й цікавою, насиченою й іноді трагічною історією рідної землі. Ми почуваємо гордість тому, що є частиною цієї країни, частиною цього великого миру. Любов до батьківщини нам прищеплюють із дитинства – батьки, вихователі, учителі.
З покоління у покоління передаються оповідання про найважливіші події, що видаються особистостях, про їхні подвиги й великі справи. Тому, думаючи про батьківщину, ми думаємо й про героїв минулого й сьогодення, і про відомих письменників, поетів, музикантах, художниках. Все це – наша історія, все це – наша батьківщина.
Сумщина... Так Сумщина – це наша батьківщина, рідна земля, частинка України. У цьому році їй виповнилося 75 років з дня заснування. Кожен по своєму сприймає значимість святкування таких дат, але ж повинні ми, люди, закохані у свій рідний край, у потоці суєтного життя, озирнутися і згадати хто ми, діти чиїх батьків, яка наша історія, чим маємо пишатися, живучі на цій землі, милуватися пейзажами рідної природи, яка оточує наші міста і села.
Охтирська Центральна міська бібліотека протягом року проводить багато заходів краєзнавчого змісту, маючи на меті, розвивати у підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до свого рідного краю, збагачувати їх знання з історії, знайомити з видатними людьми краю. У рамках відзначення 75-ї річниці відзначення Сумської області 19 березня у бібліотеці відбулася краєзнавча подорож "Я і моя земля - як два крила, як доля одна". На захід завітали учні 10-х класів Охтирської гімназії. Аби визначити настільки добре вони знають свій край була проведена невелика вікторина "Чи знаєте ви свій край"? Бібліотекарі читального залу Яковенко В. А. та Губенок Л. М. розповіли учням багато цікавого та пізнавального матеріалу про Сумщину. Окрім розповіді про історію утворення Сумської області, вони познайомили їх із Сумщиною туристичною і показали слайд-презентацію про перлини Сумщини, про мистецьку і літературну Сумщину, про Сумщину у книзі рекордів України, а також про її економічний розвиток, культурний, про її природу та спортивні досягнення. Також був проведений огляд виставок "Сумщина - вишнева гілка України" та "Край, овіяний легендою і славою". Вчителі, які прийшли разом зі своїми учнями на захід виражали велике захоплення і подив з деяких цікавих фактів про Сумщину і були вдячні за цікавий матеріал, який підготували для них бібліотекарі читального залу.