субота, 25 жовтня 2014 р.

А пам'ять священна...

 
                                                         Гула, стогнала і ревла земля
                                                         Сивіли в горі мати і кохана
                                                         В огні була Вкраїнонька моя -
                                                         Була війна жорстока. Вітчизняна.
                                                         Живі і мертві, мертві і живі
                                                         Герої наші - воїни-солдати.
                                                         Ми знаємо: у тій страшній війні
                                                         Змогли либонь ви ворога здолати.
 
  
                   В останні дні жовтня 1944 року міста і села України були остаточно звільнено від німецько-фашистських загарбників, тому кожного року наприкінці жовтня наша країна відзначає День визволення України.    Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Урок пам'яті "А пам'ять священна...", що пройшов в Охтирській Центральній міській бібліотеці був присвячений 70-тій річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. На захід завітали студенти Охтирського центру професійно-технічної освіти. Окрім подій визволення України, бібліотекарі читального залу висвітлили події визволення Охтирщини від німецько-фашистських окупантів. Також був проведений бібліографічний огляд "Дорогами визволення України".
 






 


пʼятниця, 17 жовтня 2014 р.

Знай свої права, виконуй свої обов’язки



                Метою сучасного розвитку суспільства є утвердження прав людини, забезпечення гідних умов її життя, честі і гідності. Молодь є особливо активною складовою сучасного українського суспільства. Молодим поколінням належить реалізувати започатковані у нашій державі реформи та розвинути їх до рівня системних соціально-економічних перетворень.
                  В Україні проблема забезпечення прав і свобод молоді набуває особливого значення. Суть цієї проблеми полягає як у наявності певних складнощів у реалізації деяких закріплених в Конституції прав і свобод, так і в недостатньому рівні їх захищеності. Найважливішим складовим елементом системи забезпечення прав і свобод, який багато в чому визначає ефективність інших, виступає гарантування прав і свобод особи. Реалізація особою певних прав і свобод передбачає наявність у неї відповідно ряду обов’язків .
                  Проблема правового захисту родини, дитини і молоді вже тривалий час перебуває в центрі уваги суспільства, тому є актуальною і потребує нагального висвітлення в повсякденному житті.
                  У рамках Тижня права в Охтирській центральній міській бібліотеці 16 жовтня відбулося засідання круглого столу "Знай свої права, виконуй свої обов'язки", до участі якого були запрошені: начальник кримінальної міліції у справах дітей Бичков В. В., інспектор Охтирського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції майор міліції внутрішньої служби Ярошенко Н. В., фахівець з соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Горбонос О. В. та студенти двох груп Охтирського центру професійно-технічного навчання. Фахівці з питань права розповіли молоді про їх права та обов'язки, про життєві ситуації, які найчастіше трапляються у повсякденному житті, коли молодь попадає під кримінальну відповідальність чи адміністративні правопорушення, давали поради, як зробити так, аби цього не сталося. Підлітки активно та з цікавістю сприйняли висвітлювану тему та задавали фахівцям чимало запитань з приводу молодіжного життя міста. 


















 
 


 
 
 


середа, 15 жовтня 2014 р.

Ти в серці вічна і єдина, моя маленька Батьківщина!

                 "Ти в серці вічна і єдина, моя маленька Батьківщина!" - під такою назвою 9 жовтня відбулася краєзнавча подорож в Охтирській центральній міській бібліотеці з студентами І курсу Охтирського центру професійно-технічної освіти. Перша сторінка подорожі була про історичне минуле Охтирщини від самого початку свого заснування, а також про Охтирщину козацьку, про Охтирський гусарський полк, про виникнення мануфактур та підприємств в місті, про його економічний розвиток до сучасних днів.  Далі старший бібліотекар читальної зали Губенок Л. М. розповіла про Охтирку в роки Великої Вітчизняної війни, про героїв-земляків, про охтирчан-авганців, про загиблих воїнів-героїв АТО. Тема патріотизму - була заключною в цій краєзнавчій подорожі.
                    Студенти мали змогу задавати питання по цікавих темах та висловлювати свої думки. Деякі з них поділилися своїми знаннями з історії Охтирки.