субота, 12 грудня 2015 р.

Захист прав та інтересів

11 грудня в Охтирській Центральній міській бібліотеці завершився цикл заходів, які проходили в рамках Тижня права. На урок права «Захист прав та інтересів» були запрошені учні Охтирського центру професійно-технічної освіти. Бібліотекарі читального залу розповідали учням про їх права та обов'язки. Також на заході був присутній директор Охтирського міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді Попов В. Є., він провів тренінг з молоддю, на якому розповів про становлення особистості у суспільстві з раннього віку до дорослого життя, про помилки у вихованні та наслідки у майбутньому.




 
 





четвер, 10 грудня 2015 р.

Майстри красного письменництва рідного краю

9 грудня в Охтирській центральній міській бібліотеці  відбувся літературний захід під назвою «Майстри красного письменництва рідного краю». На усний журнал завітали учні Малої Академії наук – талановиті діти, які мають здібності до поетичної творчості та літературних робіт. На зустріч прийшов і Олександр Миколайович Скиба, голова літературного осередку ім. Т. Г. Шевченка "Просвіта", громадський активіст, член клубу любителів мистецтва «Сокіл».
Бібліотекарі читального залу В. А. Яковенко та Л. М. Губенок розпочали свою розповідь про чудовий, хоч і не дуже популярний серед нас жанр літератури – поезію. Та для деяких людей захоплення поезією стає змістом життя, вона здатна знаходити відгук у душах інших, хвилювати, дарити приємні хвилини прекрасного. Говорили про поезію наших славних поетів-земляків ХІХ - ХХ століття Пантелеймона Куліша, Якова Щоголева, Павла Грабовського, Олександра Олеся, Платона Воронька, закінчуючи поезією сучасних охтирських поетів Катерини Квітчастої, Анатолія Залавського, Ніни Багатої, Олександра Галкіна, Григорія Комісарова, Тетяни Акименко та інших. Розповідаючи про сучасних охтирських поетів, познайомилися з творчістю членів клубу любителів мистецтв «Сокіл», про це повідав присутнім О. М. Скиба. Під час розповіді бібліотекарі  ознайомили учнів з поетичними збірками, які вбули видані «Соколом». Збірка «За землю щедру і святу, що вийшла у цьому році, присвячена Героям Небесної Сотні та воїнам АТО. В неї  увійшли поезії Г. Комісарова, І. Краснокутського, Ю. Воропая, О. Сокол, А. Дудченка, Н. Сафонової, Г. Харченко, Т. Акименко, Н. Фальової, С. Корнієнко. Інша збірка 2014 року «Т. Г. Шевченко у моїй творчості» присвячена українському генію поезії.
Останньою сторінкою заходу була презентація книги Євгена Положія, українського письменника-земляка, журналіста, головного редактора кількох часописів «Іловайськ». Бібліотекар абонементу С. В. Литовченко розповіла про автора та його книгу. На Львівському форумі книговидавців ця книга зайняла призове місце в номінації «Краща книга про війну». «Іловайськ» - це книга про мужність, неймовірний героїзм і людяність українських солдат, офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на Сході. Книга написана на реальних історіях близька сотні учасників «Іловайського котла». Серед них такі свідки трагедії як С. Семенченко – командир добровольчого батальйону «Донбас», депутат ВРУ В. Парасюк та ін. Книга сприймається дуже болісно, але ми з вами маємо знати і памятати про тих людей, які віддали своє життя за свободу і незалежність України.
 


 

 


середа, 25 листопада 2015 р.

Насильство як гостре соціальне явище

 
Трапляється і, нажаль, нерідко, що сім’я стає не лише осередком любові, злагоди, взаємоповаги, а й ареною протистояння, коли – як звичний аргумент – фізична розправа. А ще існує насильство сексуальне, психологічне. Економічне. Страждають від цього не лише члени подружжя, а й діти, престарілі батьки. Нині, коли відбувається усвідомлення громадянами своїх прав і свобод, домашнє насильство «вийшло на люди». Раніше воно було замкнене в стінах будинків, про нього не знав ніхто, крім безпосередніх учасників – насильника та жертви. Сім’я робила все можливе, щоб зовні все мало пристойний вигляд.
25 листопада в Україні розпочинається акція "16 днів проти насильства". У рамках цієї акції в Охтирській Центральній міській бібліотеці розпочався цикл заходів. На інформаційну годину «Насильство як гостре соціальне явище» завітали студенти І курсу Охтирського коледжу СНАУ. Бібліотекарі запросили на зустріч з ними фахівця – психолога кримінально-виконавчої інспекції А. О. Павленко. Студентам розповіли про те, яке трапляється насильство у сімях та як треба реагувати на нього, до кого звертатися за допомогою, аби попередити його.
 
 
 



 


субота, 21 листопада 2015 р.

Шлях до Європи будувався на Майдані


 
Як непомітно спливає час… Цієї осені минає друга річниця Майдану. Вечір-реквієм «Шлях до Європи будувався на Майдані», зібрав охтирчан учасників Євромайдану та студентів Охтирського центру професійно-технічного навчання у Охтирській Центральній міській бібліотеці, аби згадати події, що сталися в Україні протягом листопада-лютого, Героїв Майдану та віддати їм шану.
13 листопада 2014 року Президент підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи. "Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності.
Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності та самопожертви. Вона зрушила процеси формування громадянського суспільства та реформування держави. Революція Гідності народила політичну націю України, яка складається з представників різних національностей та різних верств населення.
На заході бібліотекарі читального залу В. А. Яковенко та Л. М. Губенок нагадали молоді з чого саме розпочалися події Майдану та послідовно повідали їх хронологію.
Учасники Євромайдану розповіли студентам про перебіг подій на Майдані. Серед учасників були голова літературного осередку ім. Т. Г. Шевченка "Просвіта" Скиба О. М., журналістка Бакуліна В. М., отець Андрій церкви Успіння Пресвятої Богородиці та громадські активісти Косарєва О. І., Глушкова Т. І., Плахотіна Р. І., Мазурик М. І. Кожен з них мав цікаву і змістовну розповідь, у кожного свої враження від пережитих подій, найяскравіші моменти, які кожен згадує знов і знов.
Студенти мали змогу переглянути багато фотографій подій Майдану. Наприкінці заходу була запалена свіча пам'яті за загиблими Героями Майдану – Небесної сотні. Свічу передавали один одному присутні, згадуючи славних воїнів світла, добра, найкращих патріотів, які дуже великою ціною, пожертвували своїм життям, здобували для нас перемогу, надаючи зразок небаченої мужності усім майбутнім поколінням, вони змінили долю країни, нашу свідомість. Раз і назавжди показали і довели усьому світові, що народ справжніх переможців нікому не під силу злякати і не вдасться поставити на коліна. Як не можна спинити річку, що зламавши кригу навесні бурхливо несеться до моря, так не можна спинити нації, що прокинувшись до життя, ламає свої кайдани.
 






















 

 

середа, 21 жовтня 2015 р.

Закон та право для всіх єдині



Метою сучасного розвитку суспільства є утвердження прав людини, забезпечення гідних умов її життя, честі і гідності. Молодь є особливо активною складовою сучасного українського суспільства. Молодим поколінням належить реалізувати започатковані у нашій державі реформи та розвинути їх до рівня системних соціально-економічних перетворень.
             В Україні проблема забезпечення прав і свобод молоді набуває особливого значення. Суть цієї проблеми полягає як у наявності певних складнощів у реалізації деяких закріплених в Конституції прав і свобод, так і в недостатньому рівні їх захищеності. Найважливішим складовим елементом системи забезпечення прав і свобод, який багато в чому визначає ефективність інших, виступає гарантування прав і свобод особи. Реалізація особою певних прав і свобод передбачає наявність у неї відповідно ряду обов’язків .
              Проблема правового захисту родини, дитини і молоді вже тривалий час перебуває в центрі уваги суспільства, тому є актуальною і потребує нагального висвітлення в повсякденному житті.
На виконання пункту 20 розділу ІІІ Національної програми правової освіти населення, затвердженої  Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992, пункту 20 розділу VI Програми правової освіти населення Сумської області на 2011 – 2015 роки в Охтирській центральній міській бібліотеці розпочато цикл заходів «Знай свої права, поважай правопорядок і закон». 20 жовтня у читальному залі бібліотеки відбувся урок права «Закон та право для всіх єдині». На захід завітали студенти І курсу Охтирського коледжу, для яких було організовано зустріч з начальником кримінальної міліції у справах дітей Бичкова В. В. Він розповів молоді про їх права та обов'язки, про життєві ситуації, які найчастіше трапляються у повсякденному житті, коли молодь попадає під кримінальну відповідальність чи адміністративні правопорушення, дав поради, як зробити так, аби цього не сталося. Підлітки активно та з цікавістю сприйняли висвітлювану тему та задавали йому чимало запитань.