середа, 25 березня 2015 р.

Увага! Акція в бібліотеці! Батарейкам - утилізація! Здай лампу - збережи планету!

 
               25 березня в Охтирській Центральній міській бібліотеці стартувала акція: "Батарейкам - утилізація! Здай лампу - збережи планету!", підтримуючи ініціативи громадської кампанії: "Всеукраїнська екологічна ліга" та природоохоронного проекту Гетьманського національного природного парку "Батарейку - заводу, природі - свободу".
              Люди щороку викидають мільйони тон непотрібних батарейок, більшість із них потрапляє на сміттєзвалища, і лише кілька відсотків від загальної кількості проходить безпечну утилізацію на спеціалізованих підприємствах. До прикладу можна взяти ситуацію в Україні: щодня з прилавків магазинів до українських споживачів надходить близько 10 тон батарейок, з них лише пів тони потрапляє у пункти призначені для утилізації або повторної переробки хімічних джерел енергії, усі інші елементи живлення люди не задумуючись викидають зі сміттям. На жаль така проблема існує не тільки в Україні, а у більшості країн світу.
              Недбало викинувши відпрацьовану батарейку, люди навіть не задумуються які шкідливі та незворотні наслідки може принести їх необдуманий вчинок. Адже при потраплянні у навколишнє середовище відбувається процес руйнації зовнішньої оболонки батарейки, і такі небезпечні метали та сполуки як ртуть, кадмій, свинець, цинк та марганець потрапляють у Ґрунтові води та річки, тим самим забруднюючи наше довкілля. За даними фахівців: одна пальчикова батарейка може забруднити 20 квадратних метрів Ґрунту, який у продовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства , або 400 літрів води, а з урахуванням того, що сміття ще й спалюють, то усі ці токсичні відходи потрапляють у атмосферу. Дані фактори пояснюють виникнення у суспільства
низки тяжких хвороб, адже не тільки природа, а й людина, зокрема її організм, потерпає від шкідливих наслідків власної недбалості.
               Накопичення хімічних елементів у внутрішніх органах людини призводить до розвитку різних захворювань. З елементів найбільше в організмі людини накопичуються кадмій, хром - в нирках, мідь - у шлунково-кишковому тракті, ртуть - у центральній нервовій системі, цинк - в шлунку, руховому апараті.
               Закликаємо кожного замислитися над цими наслідками та долучитися до акції, поширюючи інформацію!
 
               


 


 

вівторок, 24 березня 2015 р.

Засідання клубу "Сокіл"

            21 березня в Охтирській Центральній міській  бібліотеці відбулося засідання клубу любителів мистецтв "Сокіл", присвячене 7 річниці свого заснування. Головними темами для обговорення стали: ювілеї Ліни Костенко (85 років з дня народження), Максима Рильського (120 років з дня народження) та Всесвітній День поезії.
             Ведучою засідання була Світлана Корнієнко, саме вона привітала всіх присутніх з Днем народження клубу "Сокіл", а потім надала слово кожному з них. Анатолію Дудченко, голові клубу була вручена медаль з емблемою клубу. Журналіст Валерія Бакуліна подарувала йому пам'ятне фото, на якому зображений Анатолій Дудченко в часи Євромайдану. Кожен з присутніх мав свій виступ, свою промову. Олександр Миколайович Скиба, відомий на Охтирщині громадський діяч, голова міського осередку Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка мав промову з приводу ювілею Ліни Костенко та Максима Рильського. Наталія Сафонова, охтирська поетеса декламувала вірші Ліни Костенко на російській мові, які переклала сама. Всього переклала вона 50 віршів Ліни Костенко. Виступали й інші члени клубу -  І. Краснокутський, поет, народознавець, різбяр,  Ю. Колєсник, співак, поет, а також поетеси Г. Харченко, В. Сень, О Полякова, композитор Р. Лісова.
            Бібліотекарі читального залу організували виставку до Всесвітнього Дня поезії "Вогонь поезії не згасне". Бібліограф Н. Журавель презентувала присутнім бібліографічні видання: бібліографічний покажчик присвячений ювілею М. Рильського "Володар слів ясних і мудрих" та пам'ятку-присвяту "Зоря і хрест Ліни Костенко", а наприкінці заходу присутні прослухали вірші у виконанні самої Ліни Костенко з диску до поетичної книги "Річка Геракліта", яка вийшла у 2011 році.
            






























 


 


середа, 18 березня 2015 р.

Екскурсія до бібліотеки

          Усе в житті починається з дитинства. Саме з цього віку дитина вперше поринає в чудовий світ казки, пісні, віршів. І, мабуть, уже тоді закладаються основи любові до книги, яка в майбутньому стане для них безцінним багатством, скарбом. І ставитися до неї потрібно з любов'ю і дбайливістю.
           Навчити дитину любити книгу, сприймати її як життєдайне невичерпне джерело пізнання світу, виховувати любов до книги, прищеплювати навички бібліотечно-бібліографічної грамотності - першочергові завдання бібліотекарів дитячо-юнацького відділу Охтирської Центральної міської бібліотеки. Саме тому на екскурсію до бібліотеки вони запрошують дітлахів дитячих садочків. Цього разу завітала підготовча група "Малинка" дитячого садочку "Ластівка". Бібліотекарі ознайомили дітей з бібліотекою, розповіли про історію виникнення книги та продемонстрували, які бувають книги за форматом, видом та пограли у віршовану гру "Так чи ні?".