середа, 29 червня 2016 р.

Буккросинг від бібліотеки на траві


На святкуванні Дня молоді Охтирська Центральна міська бібліотека влаштувала  буккросинг на траві. Буккроссинг (англ. bookcrossing) — хобі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. Це квест, гра, захоплююча пригода, непередбачувана подія, можливість познайомитися з різними людьми, знайти цікаву книгу чи її загубити. В неї може грати кожен хто любить читати і ділитись. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати, та у свою чергу повинна повторити процес.
Користувачі бібліотеки приносять книги, які прочитали та залишають їх у спеціально облаштованому куточку «буккросингу», інші вибирають там, щось цікаве для себе. Аби привернути увагу до такого способу обміну книгою, бібліотека запропонувала його більш публічно. Мешканці міста залюбки вибирали для себе уподобану літературу.
 



















 

ПУНКТ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ НА СВЯТКУВАННІ ДНЯ МОЛОДІ


26 червня Пункт ЄІ при Охтирській ЦМБ взяв участь у святкуванні загальноміського свята Дня молоді, який проходив біля Центру культури і дозвілля. Це була гарна нагода познайомити жителів м. Охтирка з діяльністю Пункту європейської інформації, який діє завдяки проекту Української Бібліотечної Асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»). Під час святкування координатор Пункту ЄІ роздавала промоційні матеріали, які надіслали для бібліотеки Представництво ЄС в Україні та Чеський центр при посольстві Чеської республіки. Багато охтирчан задавали питання про те, навіщо Україні потрібна співпраця з ЄС і що нам дасть вступ до нього. Молодь залюбки брала інформаційні буклети про безкоштовні сайти з вивчення іноземних мов в мережі Інтернет та буклети про країни Європи.
 












 


 

субота, 18 червня 2016 р.

Тренінг по медіаграмотності у бібліотеці

17 червня в Охтирській центральній міській бібліотеці відбувся тренінг з медіаграмотності для бібліотекарів Охтирської централізованої бібліотечної системи в рамках проекту «Програма медіаграмотності для громадян», за ініціативи Сумської обласної державної адміністрації. Тренінг проводив Віктор Бобаренко.
Проект «Програма медіаграмотності для громадян» був здійснений за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake. Мета проекту – посилення стійкості громадян перед дестабілізуючою силою впливу неправдивої інформації.
У рамках проекту було розроблено навчальну програму з медіаграмотності, підготовлено 428 тренерів у 14 областях України, які у свою чергу провели тренінги для більш ніж 15 000 громадян. Також у рамках проекту було розроблено інформаційну кампанію для підвищення обізнаності громадян в питаннях протидії пропаганді та маніпуляціям.
Мета даного тренінгу – надання базових знань у сфері медіа, ознайомити бібліотекарів з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також, надати їм базові інструменти перевірки інформації та критичного мислення. Головне завдання цього тренінгу полягає не в тому, щоб сказати, якими ЗМІ треба користуватися, а навчити громадян не підпадати під вплив пропаганди та дезінформації.
Вибір для навчання з медіаграмотності був зроблений на користь бібліотекарів не випадково, а цілеспрямовано, адже саме сучасна бібліотека - це культурний, інформаційний центр, що забезпечує інформаційні потреби як реальних, так і потенційних користувачів, надає можливість міжособистісного спілкування практично всім жителям зони обслуговування, організовує їхнє культурне дозвілля. Отже саме на них покладена місія інформувати та навчати громаду міста медіаграмотності.
Охтирська центральна міська бібліотека запрошує всіх бажаючих отримати інформацію з питань навчання медіаграмотності. Стань медіаграмотним завдяки електронному дистанційному навчальному курсу «Медіаграмотність для громадян».
 








 
 
 




 


четвер, 16 червня 2016 р.

Зустріч з байкарем


Кажуть, що сміх – це залог здоров’я. І свою порцію здоров’я одержали всі присутні 14 червня в Центральній міській бібліотеці на зустрічі-презентації з поетом-байкарем Романом Котлярем.
Автор розповідав про себе, декламував гуморески із своїх збірок.
За фахом Роман – юрист. У журналістиці з 1994 року. Друкувався в газетах, журналах України, Ізраїля. Автор книг «Школа – дорога в жизнь» (2004), «Смійтесь друзі» (2014), «Посміхнулись? Дякую» (2015).
Так сталось, що до літератури Роман прийшов зі спорту,  він багаторазовий чемпіон з шашок. Автор міцно увійшов у число кращих гумористів-байкарів України. Його гумор різноплановий: байки про директора та вчителя, гумор на актуальні теми сьогодення, тощо.
Присутні були вдячні за цікаву зустріч, настрій був піднесеним – гумор автора сподобався всім.
 








ю