пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

Є права у кожного із нас


В рамках Тижня права Охтирська центральна міська бібліотека провела годину-роздум «Є права у кожного із нас». На захід були запрошені учні 3 групи І курсу Охтирського центру професійно-технічної освіти та фахівців з правової та медичної допомоги старший інспектор Охтирського міськрайонного відділу пробації Гончар Світлана Михайлівна та завідуюча кабінетом «Дружня до молоді» Мучнік Анна Мойсеївна. Про права та обовязки учням  розповіла Гончар С. М. Розглядалися такі питання як кримінальна відповідальність за порушення прав громадян. Фахівець порадила молоді, як уникнути конфлікту у суспільстві, аби не порушити закон, як одержати пільговий кредит на здобуття вищої освіти та інші корисні поради.
Анна Мойсеївна розповіла про захист прав та інтересів постраждалих від торгівлі людьми, про шлюбний контракт та ін.
На згадку про зустріч учні отримали від фахівців інформаційні буклети про права й обов’язки громадян України.


 






Чорнобиль в серці України


Горем і болем увійшов 31 рік потому в наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на «до» і «після». Безлюдні вулиці Прип’яті, кинуті школи, будинки, дитячі іграшки, колючий дріт зони відчуження. Спогади вільно або мимоволі переносять до подій найбільшої техногенної катастрофи людства.
Чорнобиль називають найбільшою у світі екологічною і техногенною катастрофою. Цей чорний день приніс у життя мільйонів людей страждання і біль. За кількістю виплеснутої радіації на Землю Чорнобильська аварія в сотні разів перевищує атомні вибухи в Хіросімі та Нагасакі.
Про перебіг подій тієї квітневої ночі з 25 на 26 квітня йшлося на годині-реквієм «Чорнобиль в серці України» в Охтирській ЦМБ. Бібліотекар читального залу В. А. Яковенко розповіла учням 8-х класів Охтирської гімназії про те, як сталася ця страшна техногенна катастрофа, про її наслідки.
Своїми спогадами про перебування на ЧАЕС поділився ліквідатор, а нині голова районної спілки «Союз Чорнобиль» Жила Іван Іванович. Учні ознайомилися з виставкою-інсталяцією «Гіркий полин Чорнобиля».
Проходять роки після аварії, а біль не вщухає, відгукується сумом і тривогою у наших серцях. Земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії. Це – священна память про всенародний подвиг, який ніколи не зітреться з історії людської, не згасне у віках.

 




 

четвер, 20 квітня 2017 р.

Час духовного збагачення

 
19 квітня працівники ОМЦБС зустрілися та відверто поспілкувалися з протоієреєм АНДРІЄМ  БРИНЧАКОМ – Благочинним Охтирського Благочиння, першим офіційним військовим капеланом на Сумщині.
Протягом  двох годин зустрічі  настоятель Охтирського  Храму Успіння Божої  Матері УПЦ  КП відповів на всі запитання, які цікавили присутніх.
У наш час люди намагаються показати власні переваги над іншими, демонструючи фізичну силу, модний одяг, телефони, автомобілі, та інші докази так званого «благополуччя» – матеріальні блага.  Вони віддають усі сили, щоб не втратити статус, гроші. Та часто, за  зовнішньою оболонкою щасливого успішного життя,  приховується черствість, самотність, тривога, переживання, заздрість, страх, і аж ніяк не спокій душі.
На сьогоднішній день, за офіційною статистикою  300 млн. людей у світі страждають на депресію. Українці тому не виняток. З кожним днем все частіше чуємо, що триває  «духовна криза», «період духовного зубожіння нації», тощо.    
Подібна проблема існує через те, що люди роками забувають дбати про чистоту душевну, і дарма, адже це – основа щасливого перебування Людини на Землі.
Отець Андрій наголосив – любити Господа Бога і ближніх як самого себе, жити по-совісті, щоденно дякувати Творцю за все, що маєш, свідомо відвідувати духовні святині,  творити добро на землі доки живеш, радіти кожній миті – ось основні правила, виконання яких якісно покращить життя кожної людини.
Ця зустріч запам'ятається бібліотекарям Охтирської Центральної міської бібліотеки надовго, адже отець Андрій освятив приміщення скарбниці мудрості, та побажав завжди жити в любові, добрі, працювати на  результат.

середа, 19 квітня 2017 р.

Паска Христова – дар нового життя


18 квітня в Охтирському міському територіальному центрі соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів і інвалідів відбулася народознавча година «Паска Христова – дар нового життя».
Бібліотекар читального залу Яковенко В. А. розповіла присутнім про одне з найбільших свят всього православного світу. Йшлося про історію виникнення свята, про головні  атрибути, великодні традиції народів світу.
Наприкінці заходу всіх присутніх пригостили головним символом свята – Паскою.
 

















 

вівторок, 4 квітня 2017 р.

Допомога від посольства Естонської Республіки в Україні

 
                       Пункт європейської інформації Охтирської центральної міської бібліотеки, який діє в рамках проекту Української Бібліотечної Асоціації  «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +») розпочав підготовку до загальноміського святкування Дня Європи в місті Охтирка, яке відбудеться 20 травня. В процесі цього  були встановлені зв’язки з деякими посольствами країн ЄС. На прохання про допомогу у підготовці до свята відгукнулося посольство Естонської Республіки в Україні. Представники посольства надіслали промоційні матеріали про Естонію.