четвер, 20 грудня 2018 р.

Перегляд фільму «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека»


В рамках 15-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays Ua в Охтирській центральній міській бібліотеці відбувся семінар для бібліотекарів міста та перегляд фільму «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека».
Фільм Фредеріка Вайзмена «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі і показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну і навчання. Бібліотека з її 92 філіалами по всьому Мангеттену, Бронксу та Стейтен-Айленду вбачає свою місію в тому, щоб бути ресурсом для всіх мешканців цього багатогранного і космополітичного міста. Нью-Йоркська публічна бібліотека є проявом глибоко вкоріненої американської віри у право кожного знати і бути поінформованим. Це одна з найбільш демократичних інституцій Америки — бібліотека вітає кожного. Бібліотека прагне надихати людей навчатися, розвивати знання і зміцнювати спільноти.
Бібліотекарі залюбки переглянули фільм та обговорили його. Публічна бібліотека Нью-Йорка справила враження та перевернула уяву українського бібліотекаря про бібліотеки США.
Після перегляду фільму бібліотекарі отримали консультацію та методичні матеріали «Особливості планування роботи публічних бібліотек Сумщини на 2019 рік».








Миколаївські зустрічі у бібліотеці


На передодні Дня святого Миколая Охтирська центральна міська бібліотека запросила на зустріч військовослужбовців в/ч А1322 (м. Охтирка, 764-а окрема радіолокаційна рота) та з інших в/ч, які брали участь у бойових діях під час проведення АТО. Метою заходу було привітати воїнів перед новорічними святами.
До бібліотеки завітали представники благодійної організації фонду Івана Лозового та подарували солодкі подарунки  військовим та їх діткам.
З привітальним теплим словом до воїнів напередодні свят виступив Андрій Бринчак, настоятель храму Успенської Божої матері.
Під час виступу військові М. Чупаков, В. Гейко розповіли присутнім про своє перебування в зоні АТО, про моменти, які запамяталися найбільше.
Бібліотека створила та презентувала військовим фільм «Гордиться серце – «Слава Україні!», «Героям Слава!» – журиться душа!», на кадрах якого охтирчани-воїни АТО, добровольці.




















понеділок, 3 грудня 2018 р.

День відкритих дверей «Добротою зігріваються серця»


3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, який було започатковано Генеральною Асамблеєю ООН з 1992 року. В територіальному центрі обслуговування людей з обмеженими можливостями було проведено день відкритих дверей «Добротою зігріваються серця»
Мер нашого міста Ігор Юрійович Алєксєєв привітав присутніх і побажав міцного здоров’я, підтримки, взаємодопомоги. Ведучі заходу бібліотекарі читального залу Яковенко В.А. та Губенок Л.М. провели цікаву конкурсно-розважальну програму. Цього дня було весело і у всіх присутніх був гарний настрій. Проводились безліч конкурсів, співали українських пісень, гумор читали Скиба О.М. та інші. Порадували присутніх аматори сцени - колектив драматичного гуртка показав пєсу «Три наречені старого батька» (Сценарій - Олени Полякової).
Сподобалась присутнім виставка робіт юної вишивальниці Наталії Загребельної. Вона – підопічна територіального центру, дитина інвалід. На закінчення заходу люди з обмеженими можливостями одержали подарунки.
  




пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Голодом вбивали нашу свободу



24 листопадаДень пам’яті жертв голодомору. У цей день Україна і світ вшановують вбитих голодом під час геноциду 1932 – 1933 років.
У бібліотеці до цієї сумної події діє виставка-пам’ять «Голодом вбивали нашу свободу», на якій представлені документи про страшні сторінки в історії України.
Голодомор – масовий штучно організований голод, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв. За підрахунками, проведеними Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, в Україні внаслідок Голодомору 1932 – 1933 років загинуло 3 млн. 941 тис. осіб.  Непрямі втрати (дефіцит народжень) внаслідок Голодомору в Україні в 1932–1934 роках досягають 1 млн. 122 тис. осіб. 



Майдан в серці України



Як непомітно спливає час… Цієї осені минає вже п’ята річниця Майдану.  21 листопада Україна відзначає  День Гідності та Свободи. Захід, присвячений цій події – година гідності «Майдан в серці України» зібрав охтирчан учасників Євромайдану та учнів 8-го, 9-го класів ЗОШ № 1 у Охтирській Центральній міській бібліотеці, аби згадати події, що сталися в Україні протягом листопада-лютого 2013, 2014 рр.
Бібліотекарі читального залу В. А. Яковенко та Л. М. Губенок нагадали молоді з чого саме розпочалися події листопаду 2013, учні переглянули документальні ролики про події розгону Майдану, побиття студентів, розстріл Небесної сотні.
Учасники Євромайдану розповіли учням про своє перебування на Майдані, поділилися спогадами та враженнями від тих подій. Серед учасників були  громадська активістка, голова ГО «Охтирський Майдан» Косарєва О. І, голова ГО «Просвіта» Скиба О. М., журналістка Бакуліна В. М.
Бакуліна В. М., автор книги «Ті, що пройшли крізь Майдан» розповіла молоді про написання книги, зачитала уривки з неї.
У читальному залі до Дня Гідності та Свободи була створена виставка-інсталяція «Майдан – сила духу».
Класний керівник 8-го класу Лапаєва С. В. разом з учнями виготовили обереги та подарували їх учасникам Євромайдану.
21 листопада у День Гідності та Свободи охтирчани зібралися на Успенській площі, біля пам'ятної стели Небесній Сотні, аби вшанувати Героїв, які віддали своє життя за краще майбутнє України під час трагічних подій на Майдані п’ять років тому.
Бібліотека приєдналася до пам’ятного мітингу та організувала виставку-інсталяцію «Майдан сила духу».