вівторок, 8 квітня 2025 р.

Захід для дітей в бібліотеці

До Міжнародного дня бобра, який відзначається 7 квітня в Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради відбувся захід в межах проєкту «Фабрика добра та відпочинку», який реалізується за підтримки Товариства Червоного Хреста України «Граємо. Малюємо. Відпочиваємо» для дітей 7–10 років.

Міжнародний день бобра (International Beaver Day) присвячений підвищенню обізнаності про роль бобрів у природі, їхній екосистемній значущості та захисту цих працьовитих тваринок.

Провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП розповіла відвідувачам цікаві факти про дивовижних мешканців наших територій. Бобри надзвичайно цікаві істоти! Вони є інженерами природи – будують дамби, які створюють нові водні екосистеми.

Їхні оселі (хатки) допомагають регулювати потоки води, зменшують ерозію грунтів та покращують якість води.

Бобри сприяють біорізноманіттю – біля їхніх водойм живе багато інших видів тварин і рослин.

Разом з волонтеркою Червоного Хреста діти здійснили творчу прогулянку поблизу бібліотеки, помилувалися красою природи, що оживає під променями весняного сонця, створили яскраві надихаючі малюнки на асфальті.

На завершення заходу кожен учасник зліпив поробку із пластиліну: бобра, квіти, сонечко.














пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Лялькова вистава для дітей «Мінна безпека»

4 березня в Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки відбулась лялькова вистава для дітей «Мінна безпека» спільно з Охтирським Відділенням Товариства Червоного Хреста України.

На захід до бібліотеки завітали учні початкових класів Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 імені Остапа Вишні Охтирської міської ради Сумської області та Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11. Актори-волонтери Охтирського Відділення Товариства Червоного Хреста України Курочка Олександра, Дика Ангеліна, Троценко Інна, Кононенко Поліна, Бейзим Олександр, Безкоровайний Максим, Міхєєв Андрій, а також бібліотекарі Охтирської публічної бібліотеки Гнітій Віра та Тесменецька Наталія ознайомили присутніх з простими правилами трьох «Н» мінної безпеки – «Не підходь!», «Не чіпай!», «Негайно повідомляй!» – під час лялькової вистави «Мінна безпека» за мотивами української народної казки «Колосок».

Книжкова викладка «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати» ще раз нагадала дітям провила безпечного життя в наші такі страшні будні.

На згадку про сьогоднішню зустріч присутні отримали приємні та корисні подарунки від Охтирського Відділення Товариства Червоного Хреста України: розмальовки, олівці, кишенькові пам’ятки про поводження з вибухонебезпечними предметами, пазли та настільні ігри, які стануть у нагоді кожному та допоможуть закріпити знання з мінної безпеки.

Автор сценарію лялькової вистави Шестопалова Вікторія, провідний бібліотекар Охтирської центральної публічної бібліотеки. 













Історичне досьє «НАТО – етимологія безпеки»

До  дня створення НАТО в Охтирській публічній бібліотеці Охтирської міської ради представлено історичне досьє «НАТО – етимологія безпеки».

Знакове об'єднання країн відбулося 4 квітня 1949 року.  Поодинці гарантувати власну безпеку не могла жодна європейська нація. Тоді як Альянс, на той час, десяти європейських і двох північноамериканських країн набагато збільшував ці шанси.

Основним принципом існування Північноатлантичного Альянсу є колективна оборона. Представники НАТО переконують, що першочерговою метою діяльності Альянсу є безпека та свобода всіх його членів. Це організація колективної оборони.

Відповідно до Вашингтонського договору, кожна країна-член НАТО має додаткові обов’язки та отримує переваги від участі в системі колективної безпеки. Зокрема, у Статті 5 зазначено, що збройний напад на одного або кількох членів Альянсу розглядатиметься як напад на всіх, а країни-учасниці зобов’язуються надати допомогу постраждалій стороні. Це може включати індивідуальні або спільні дії, зокрема застосування військової сили, для відновлення та збереження безпеки в Північноатлантичному регіоні. Жодна інша існуюча система колективної безпеки не надає таких безпрецедентних гарантій щодо захисту територіальної цілісності, недоторканності кордонів і державного суверенітету.

Історичне досьє «НАТО – етимологія безпеки» присвячена історії, структурі та ролі Північноатлантичного альянсу у забезпеченні міжнародної безпеки. Виставка надає можливість ознайомитися з ключовими документами, книжками про діяльність НАТО.