четвер, 6 вересня 2018 р.

100 років «червоного терору»



Година історії, присвячена подіям 100-річчя «червоного терору», зібрала  сьогодні в Охтирській центральній міській бібліотеці небайдужих охтирчан, які відновили в пам'яті історичні події становлення радянського режиму та вшанували пам'ять тих, хто став жертвою репресивної машини.

Червоний терор – заходи насильства, які здійснювалися більшовиками проти широких соціальних груп, включаючи робітників та селян, що були оголошені «класовими ворогами», або звинувачувалися в «контрреволюційній» діяльності. Терор та насильство, включаючи масову конфіскацію (пограбування) приватної власності, арешти, розстріли, примусові роботи, відправлення на фронт, організацію голоду тощо, широко застосовувалися у Радянській Росії під керівництвом В. І. Ульянова (Ленін) одразу після захоплення більшовиками влади восени 1917 року. Тобто ще значно раніше до прийняття Декрету «про червоний терор» від 5 вересня 1918 року. Необхідність застосування терору та насильства для захоплення та утримання більшовиками влади була теоретично обґрунтована Леніним у його працях ще раніше до узурпації влади восени 1917 року.
Про події того страшного лихоліття розповів присутнім О. М. Скиба, голова ГО «Просвіта». Він розповів,  кого з земляків торкнулася жорстока машина террору – Остапа Вишню та Василь Чечвянського. Про масовий террор проти українців, вчинений російським керівництвом та інші жорстокі факти історії, що довго замовчувалися.
Після заходу учасники вшанували память жертв репресій та голодомору, відвідавши памятний знак, який знаходиться на території храму Успіння Пресвятої Богородиці. 
















Немає коментарів:

Дописати коментар