понеділок, 30 листопада 2020 р.

16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція 16 днів проти насильства, яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.  Охтирська публічна бібліотека приєдналася до цієї акції за участю начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Марини Гаранжи та бібліотекаря читального залу Валентини Яковенко. Разом вони провели вуличну акцію «Стоп насильство» під час якої пропонували перехожим інформаційні буклети «Як протидіяти домашньому насильству?» та консультували як вести себе вразі домашнього насилля, куди звернутися за допомогою.






четвер, 26 листопада 2020 р.

Свічка палала у скорботі

         Остання субота листопада дата, яка змушує стікати сльозами душу кожного українця, адже в цей день відзначається пам`ять жертв страшного геноциду проти українського народу, скоєного сталінським кривавим режимом.

    Бібліотека має у своєму фонді велику кількість літератури, присвячену тим страшним рокам.

     Зараз існує думка, що говорити про голод – це озиратися назад. А що ми там знайдемо? Ми повинні дивитися у завтрашній день, а не озиратися назад. То чи треба сьогодні говорити про голод?... Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу. Як казав американський філософ Джордж Сатаян «Народ, який не пам’ятає свого минулого, приречений знову його пережити».



четвер, 19 листопада 2020 р.

Революція, що змінила країну

 

18 листопада в Охтирській публічній бібліотеці  відбулася година-реквієм «Революція, що змінила країну» присвячена сьомій річниці Революції Гідності.

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
Учасниками заходу були учні 8 В класу ЗОШ №1 та відомі громадські активісти – свідки подій Революції Гідності: Гейко Володимир Миколайович, Полтавець Зоя Олексіївна та Скиба Олександр Миколайович. Вони розповіли учням про своє перебування на Майдані, поділилися спогадами та враженнями від тих подій. Цікавою була розповідь Володимира Миколайовича Гейка, учасника Революції Гідності, учасника бойових дій АТО,  голови ГО учасників АТО, ООС «НЕПЕРЕМОЖНІ». Під час розповіді він продемонстрував фото подій Майдану.
Учні переглянули документальні хроніки про події розгону Майдану та побиття студентів, ознайомилися з виставкою-інсталяцією речей Майдану та книжковою виставкою «Вільні творять майбутнє».








 

понеділок, 9 листопада 2020 р.

Радіодиктант національної єдності

 


Охтирська публічна бібліотека узяла участь у наймасовішому національному флешмобі осені до Дня української писемності та мови. Це ХХ Радіодиктант національної єдності.

Ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності відбувся традиційно в Охтирській центральній публічній бібліотеці. Цьогоріч автором диктанту став відомий письменник та видавець Іван Малкович. Він підготував текст, який читала із «Суспільної студії» знаменита українська акторка Римма Зюбіна.
Окрім бібліотекарів до диктанту у бібліотеці долучилися громадські активісти міста та учні ЗОШ № 1.