пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Історичний хронограф «Революція Гідності, охрещена кров’ю»

До Дня Гідності та Свободи, що відзначається в Україні щорічно 21 листопада, в Охтирській публічній бібліотеці розміщено історичний хронограф «Революція Гідності, охрещена кров’ю».

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Цей день установлено з «метою донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи і демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютого 2014-го року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору».

Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.

21 листопада 2024 року відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану в історії Незалежності України, який істотно вплинув на формування національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства та завдяки якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби й перемоги.

Помаранчева революція та Революція Гідності сприяли збереженню незалежності України та сформували українську націю, здатну сьогодні боронити державність зі зброєю в руках.

Історичний хронограф «Революція Гідності, охрещена кров’ю» знайомить користувачів бібліотеки з різними документами, у яких висвітлено події Помаранчевої революції та Революції Гідності.

Видання «Коротка історія України. Від динозаврів до сьогодення», «Київ 30. Документальна хроніка періоду незалежності», «Ми йдемо», «Українська революція 2004» та інші розкривають події Помаранчевої революції, боротьби українського народу проти масових фальсифікацій, що не дозволяли встановити результати виборів.  Книги В. Бакуліної «Ті, що пройшли крізь майдан», С. Демчука «Зима, яка назавжди з тобою», Д. Григорчука «Міф та божевілля», Н. Фіалко «Обірвана струна» у особливому художньому стилі висвітлюють події Майдану, Революції Гідності, у поєднанні магічного реалізму з документальною хронологією. Цікавим є твір Г. Кирпи «Мій тато став зіркою». Це зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже ніколи не прийде додому, не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім недитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. А полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою з неба…

Події цих двох Революцій не пройшли даремно. Українці довели свою відданість демократії та європейським цінностям. І продовжують відстоювати ідеали свободи під час повномасштабної війни з російською федерацією.

Слава Україні! Героям слава!






Немає коментарів:

Дописати коментар