субота, 7 грудня 2024 р.

Книжкова викладка «Барвиста хустина на щасливу долю»

7 листопада в Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради до Всесвітнього дня української хустки представлено книжкову викладку «Барвиста хустина на щасливу долю».

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.

Книга «Нариси з історії костюмів» Костянтина Стамерова є фундаментальною працею, що досліджує історію розвитку одягу в різні епохи та культурах. Вона містить докладний аналіз еволюції моди, її зв’язок із соціальними, економічними та культурними факторами.

Видання «Український літопис вбрання» є чудовим документом, що досліджує еволюцію традиційного українського костюма в різні історичні епохи. Це масштабний ілюстрований проєкт, що презентує багатство української культури через призму одягу, обрядів і символів, які супроводжували українців у повсякденному житті та святкових подіях. Це справжній скарб для тих, хто цікавиться історією, культурою та етнографією України.

Книга «Українська народна мода» Анни Сеник розкриває красу та культурну спадщину традиційного українського одягу. Представлено фотографії, що демонструють вбрання дев’яти етнографічних регіонів України, а також розділи про вишивку та прикраси. Анна Сеник, відома своєю етнофотографією, співпрацює з етнографами, колекціонерами та музейними експертами, щоб забезпечити автентичність своїх робіт.

З іншими документами, представленими на нашій викладці, ви можете ознайомитися більш детальніше, коли завітаєте до бібліотеки.

Запрошуємо всіх до нас в Охтирську публічну бібліотеку!




Немає коментарів:

Дописати коментар