пʼятниця, 31 січня 2025 р.

Мистецький майстер-клас для дорослих (арт-терапія)

31 січня в Охтирській центральній бібліотеці Охтирської міської ради відбувся мистецький майстер-клас для дорослих (арт-терапія) за участі художниці, психолога, арт-терапевта у роботі з дітьми та підлітками ІРИНИ ДЕВАДЗЕ.

Пані Ірина цього разу провела захопливий майстер-клас «Мальовничий пейзаж», сьогодні створили чарівний пейзаж, який прикрасить дім і стане чудовим спогадом про час, проведений разом. Майстер-клас чудова нагода для відпочинку, весело та пізнавально занурившись у світ мистецтва, незалежно від рівня художніх навичок.

Дякуємо пані Ірині, чка має свій, особливий, психологічний підхід до відображення емоційного стану на полотнах з розшифруванням картин, сповнений незабутніх вражень та емоцій!

Чекаємо на нові зустрічі, які відбудуться незабаром. Приєднуйтеся до нас і створіть свій власний шедевр, щоб розпочати подорож у світ пейзажного живопису разом з нами.

Матеріали для проведення заходу були придбані за сприяння Охтирської міської ради.

Захід відбувся в межах проєкту «Фабрика добра та відпочинку», який реалізується за підтримки Товариства Червоного Хреста України програми BRAVO.










Захід для дітей «Моя внутрішня дитина»

Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. До цього дня бібліотекар Рудіченко Юлія представила відвідувачам-дітям книжково-ілюстративну виставку «Жителі болотних угідь».

Присутні переглянули запропоновані видання, відгадували загадки про жителів боліт. Цікавинкою заходу стали голосні читання казок «Жаба й вія», «Ворона і рак», «Бузько і жаба».

Наступна частина зустрічі - захід на тему «Моя внутрішня дитина». Це чудова ідея, яка допомагає дітям краще зрозуміти свої емоції, розвинути уяву та навчитися турбуватися про себе. Волонтерка Червоного Хеста розповіла, що кожен із нас має всередині маленького себе, який мріє, грається, іноді сумує або боїться. Ця внутрішня дитина нагадує нам про справжні бажання та почуття. Головне пам’ятайте, що ваша внутрішня дитина це ваш друг, якого треба слухати і підтримувати!

Що ж таке водяно-болотні угіддя? Для чого вони потрібні? На ці та інші питання розповіла гостям провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП. Також малеча дізналася, що водно-болотні угіддя діють як природні очисні споруди. Вони фільтрують забруднення з води, поглинають токсини і збагачують воду киснем. Угіддя затримують осади й покращують якість води, що важливо для питного водопостачання. Також це домівка для мільйонів видів рослин, тварин, птахів, риб та комах.

На завершення діти переглянули коротеньке відео про життя одного із мешканців водно-болотних угідь та виготовили яскравих черепашок із паперу.

Водно-болотні угіддя це справжні природні скарби, які потребують охорони та бережного ставлення. Дослідження та захист цих територій ключ до сталого майбутнього планети.

Захід відбувся в межах проєкту «Фабрика добра та відпочинку» який реалізується за підтримки Товариства Червоного Хреста України «Граємо. Малюємо. Відпочиваємо» для дітей 7–10 років.









 

Презентація літературно-мистецького альманаху «Українська хвиля»

 30 січня в Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради відбулась презентація тринадцятого випуску літературно-мистецького альманаху «Українська хвиля», на яку завітали поціновувачі українського літературного слова.

Альманах «Українська хвиля» видає літературно-мистецьке об’єднання «Українська хвиля», яке знаходиться в місті Глухів Сумської області, але географія авторів, що друкують власні твори, вже давно вийшла за межі цього міста і охоплює всю Україну.

Цей випуск альманаху вийшов не досить великим накладом – всього 300 примірників – і присвячений мужнім, хоробрими воїнами, захисникам України, котрі стали на захист України, коли російський окупант прийшов на нашу землю. До альманаху ввійшли оповідання-спогади наших охтирчанок про перші дні, перші думки, перші дії, перші втрати тих страшних подій повномасштабного вторгнення рашиських військ на територію квітучої, вільної, волелюбної нашої України, м. Охтирки.   Власні твори представили чотири наші землячки – Людмила Шевченко, Тетяна Акименко, Валерія Бакуліна та Зоя Бордун.

«Я – Україна! Я – Охтирка! Я – немовля, дитина, дівчинка, дівчина, кохана, жінка, мати, берегиня, пані, донька, сестра, бабуся, подруга…» Так представила своє місто письменниця-дебютантка в друкованій літературі Людмила Шевченко. Під час перегляду ролика про ще мирне місто, мандрівки його тихими вуличками, очі присутніх були наповнені сльозами. Щемливими словами, словами, що беруть за серце, пані Людмила згадувала у творі «Ти запали сьогодні свічку, мамо…» – останні хвилини тихого та мирного життя, ділилася своїми такими незначними турботами. «Машин не було. Не проїжджав ніхто. Хотілося вже дуже спати, зробила скрізь неплановане, ретельне прибирання, бо води не буде три дні…». Авторка на сторінках твору познайомила з загиблими 26 лютого Героями Віталієм Кондрашевським, для рідних просто Віталиком, та першою жінкою-Героєм України (посмертно) сержантом 58-ї окремої мотопіхотної бригади, бойовим медиком Інною Дерусовою. «Двома бойовими друзями, двома військовими побратимами, які навік злетіли разом увись – в одну секунду, в єдину мить, щоб і там підтримувати одне одного, а своїх рідних оберігати та захищати вже з небес». Твір «Героям…» присвятила всім нашім захисникам, які «стоять і можуть стояти 24/7 з 2014 року…».

Не менш трагічними виявилися і спогади Тетяни Акименко, яка відтворила на сторінках власних творів спогади про жахливі хвилини початку повномасштабного вторгнення. Познайомила вона з підлітком, маленькою дівчинкою чотирнадцяти років, Катрусею, з її думками та хвилюваннями від початку таких ще невідомих дитині жахіть, про які читали тільки в книжках і навіть не мали уявлення, що вони можуть повторитися. У творі «Крильця, обпалені війною» авторка ділиться спогадами дівчини Ліди. В цьому творі в одному з героїв впізнав себе і присутній на презентації колишній військовий, який брав участь у військових подіях ще з 2014 року, Микола Чупаков. Розповіла, звідки ж, і як виникла саме така назва твору: вже під час неоголошеної війни видалась можливість авторці відвідати лавандове поле, над яким літали безтурботні метелики. Так і спливли думки: «навкруги вибухи, стрільба, а такі безтурботні метелики все літають. Чи не обпалять вони свої крильця оцим?» 

Пані Валерія Бакуліна у творі «Володимир і Мирослава» познайомила присутніх з їх прототипами – волонтерами та активістами міста Володимиром та Мирославою Лисенко. Розповіла їх історію від початку повномасштабного вторгнення сусіда-загарбника на терни нашої країни, виокремивши події загибелі хороброго військового Володимира Лисенка. У творі «Обереги Ніки» авторка познайомила з молодою дівчинкою, волонтером, яка всіма силами допомагає військовим, а також вишиває шеврони-обереги – Нікою. Серед героїв твору впізнали себе ще деякі з присутніх.

З пані Зоєю Бордун, яка особисто не мала можливості бути присутньою на заході, та її твором «Котовасія» присутні познайомилися заочно. Розказала авторка «чи то казку, чи то бувальщину» про березневого кота-гуляку, який цієї весни, весни 2022 року, зрадив своїм звичкам та інстинктам і переховувався від постійних вибухів у підвальному сховищі з господарями.

Знайомилися гості з героями творів не тільки на слух, але й бачили їх фото на екрані під час презентації «Сторінками «Української хвилі».

Зустріч була сповнена сліз та хвилювань, спогадів та думок. Пам'ять загиблих Героїв присутні вшанували під час хвилини мовчання.

Інформаційний калейдоскоп «Моя земля, земля моїх батьків – незламна і чарівна» познайомив присутніх з історією нашого славного, хоч і маленького, але незламного міста-Героя. Тут представлено видання про початок повномасштабного вторгнення рашиських військ, про славний подвиг наших сучасників-захисників, про трагедії та руйнування, що зазнало наше містечко. Цікавим рядком висвітлено попередні видання книг Тетяни Акименко та Валерії Бакуліної.    

По закінченню присутні щиро дякували авторкам, було сказано велику кількість гарних слів, зачитано власні вірші-подяки. Поетки та письменниці охтирщини, в особі поетки Наталі Сафронової, подарували у фонд Охтирської публічної бібліотеки Охтирської міської ради по примірнику літературно-мистецького альманаху «Українська хвиля» 12 випуск та літературно-художнього альманаху «Павлоградські перехрестя-2018» випуск 9. За що ми щиро вдячні!










середа, 29 січня 2025 р.

Година патріотизму «Від Крут до сьогодення: героїзм поколінь»

29 січня в Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради відбулась година патріотизму «Від Крут до сьогодення: героїзм поколінь».

Щорічно 29 січня в Україні уславлюють героїзм молоді, яка стала до кривавого бою на залізничній станції під Крутами проти навали більшовиків. У цей день відзначають річницю цієї битви, яка для українського народу стала символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

До заходу долучилися військовослужбовці Національної Гвардії України Військова частина 2276 НГ України. 🇺🇦 Присутні переглянули документальний фільм «Крути», який був знятий у 2018 році. Олександр Заремба, історик та реконструктор, і   Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», розповідають про місце зіткнення, розстановку сил супротивників, самі події славнозвісного бою під Крутами. Кінострічка сповнена реконструкціє тих подій.

Відвідувачі заходу ознайомилися з інформаційною панорамою «Від Крут до сьогодення: героїзм поколінь» та бібліографічним оглядом «Крути – бій за майбутнє», на якій представлено документи, що розкривають події тих часів. Інформаційна панорама також висвітлює подвиг і сучасних захисників, які на прикладі попередників-крутян, ціною власних життів та здоров’я виборюють незалежність України, боронять кордони нашої держави від сусіда-загарбника, стоять за кожен сантиметр нашої країни.

Різні покоління, але ворог один.

Традиції героїзму крутівців віднайшли своє продовження в таких трагічних сторінках сучасної історії, як: Савур-Могила та Іловайськ, Донецький аеропорт та металургійний комбінат «Азовсталь» в Маріуполі, оборона кожного, навіть маленького, населеного пункту нашої незламної країни.

Присутні вшанували пам'ять Героїв Крут та сучасних захисників, які віддали свої життя за незалежну Україну, хвилиною мовчання.

Ніколи і нікому не зламати вільний дух українського народу!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ Слава!