Указом Президента України від 11.04.2012 року № 257/2012 2014 рік в Україні оголошено Роком Т. Г. Шевченка. 17 січня в Охтирській центральній міській бібліотеці з нагоди 200-ліття з дня народження Великого Кобзаря відбулося відкриття року Т. Г. Шевченка. На свято були запрошені представники місцевої влади, працівники культури міста, студенти Охтирського професійного ліцею та представники місцевого телебачення, радіо, преси.
Літературно-музична композиція "Живий у правді віковій, в піснях і в слові Заповіту!" розпочалась у святково оформленій читальній залі, головною прикрасою якої була книжкова виставка "Пророк і геній рідної землі" з вишитим портретом Великого Кобзаря та виставка малюнків учнів Охтирської художньої школи. На початку заходу прозвучала музична композиція "Реве та стогне Дніпр широкий" у виконанні капели бандуристів "Карпати".
Ведучі С. Савченко та В. Гнітій намагалися донести до присутніх гуманістичну сутність світогляду Т. Г. Шевченка та філософію українського духу у творчості Великого Українця, Генія і Пророка. Н. Журавель читала вірші, присвячені Великому Кобзареві ( В. Самійленко "На роковини смерті Шевченка", Д. Павличко "Молитва" та ін.), а також поезії самого Тараса Шевченка. Вірш "Заповіт" присутні послухали у неперевершеному виконанні видатного українського актора театру і кіно, лауреата Шевченківської премії Богдана Ступки.
Про життя і творчість Т. Г. Шевченка, про нелегку його долю розповів у своєму виступі голова Охтирського літературно-мистецького осередку ім. Т. Г. Шевченка О. М. Скиба.
До заходу також були залучені викладачі музичної школи. Під акомпанемент бандури Антоніна Тесля заспівала декілька пісень на слова Т. Г. Шевченка: "Зоре моя вечірняя", "Тополя".
Український народ шанує пам'ять свого видатного сина. З 1918 року щорічно відзначається День народження Т. Шевченка. По всій Україні встановлені пам'ятники поетові, відкриті музеї, його могилу оголошено заповідником, ім'я поета присвоєно учбовим закладам, науковим установам, театрам, вулицям, бульварам, площам, пароплавам тощо. Починаючи з 1962 р., щорічно присуджуються Державні премії України імені Т.Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва. Масовими тиражами друкуються його твори, перекладаються багатьма мовами. За рішенням ЮНЕСКО, ювілеї поета відзначалися майже в усіх державах світу.
Протягом усього 2014-го року у бібліотеці пройде цикл заходів, присвячених 200-й річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченко, на яких він буде висвітлений у різній тематиці.
Немає коментарів:
Дописати коментар