пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

За чисті душі, що злетіли в небо

 
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам'ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
          Україна не раз піднімалася з колін. Побита і ціла в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла під кулі, щоб захистити своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху і зараз триває наступна фаза історичних подій після Майдану – війна на Сході. Україна виборює своє право на Незалежність.
Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18 - 20 лютого на вулицях Інституцькій, Грушевського, на Європейській площі, Майдані, у Маріїнському парку. Навколо вибухи, стогін, горе. Це була війна. Справжня кровопролитна. Війна влади проти свого народу. Нас намагалися винищити за бажання мати людську гідність і самим обирати своє життя. Настав той час, коли кожен українець мав зробити вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі.
            Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них - науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця "Небесна сотня" своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну державу.
             18 лютого в Охтирській Центральній міській бібліотеці відбувся Урок мужності «За чисті душі, що злетіли в небо», присвячений пам'яті Героїв "Небесної сотні".  До бібліотеки були запрошені студенти Охтирського Центру професійно-технічної освіти. На зустріч з ними бібліотекарі запросили охтирчан - учасників подій Майдану О. Скибу, В. Бакуліну, Л. Зав’ялову, Р. Плахотіну, А. Гончаренка, які поділилися з ними своїми спогадами, про ті трагічні події, які відбувалися 2 роки тому на Майдані. Кожен з них мав промову, у кожного свої яскраві моменти, що запам'яталися їм на все життя. На урок мужності завітав і протоієрей Андрій – настоятель храму Успіння Божої Матері, він мав заключне слово. Під час заходу студенти мали змогу переглянути коротенькі уривки з документальних стрічок про події Майдану. Була організована  виставка-експозиція під назвою "Шлях до Європи будувався на Майдані", яка складалася не лише з книг, періодичних видань, а і з фото, які були зроблені нашими активістами, перебуваючи на Майдані. Наприкінці заходу всі присутні вшанували Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання та вирушили ходою до Меморіалу «Небесної сотні» для покладання квітів.
             Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам'яті, бо "Герої не вмирають!"
 




















 
 


субота, 13 лютого 2016 р.

Я прошепчу тобі: «кохаю», щоб серце проросло любов’ю


              

             На передодні Дня закоханих Охтирська Центральна міська бібліотека влаштувала свято «Я прошепчу тобі: «кохаю»,  щоб серце проросло любов’ю» в Охтирському міському територіальному центрі соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів і інвалідів для молоді з обмеженими фізичними можливостями. Хоч ці люди й живуть своїм непомітним скромним життям у суспільстві, але так як і звичайні люди закохуються, мають теплі стосунки в своєму середовищі, бажають веселощів і спілкування. Бібліотекарі читального залу В. А. Яковенко та Л. М. Губенок підготували для них цікаву розважальну програму з конкурсами, веселими сценками, танцями. Молоді люди були задоволені і перебували в гарному настрої.
 

















 

 

четвер, 11 лютого 2016 р.

А біль Афганістану навіки в душі чомусь не замовкає

 
              15 лютого минає 27 років із дня закінчення війни в Афганістані. Але ця війна назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. 160 тисячам наших земляків судилося пройти це жорстоке випробування. 3383 із них повернулися додому у цинкових гробах. Ми маємо знати про страшні події безглуздої війни і пам'ятати, що серед нас живуть люди, які в 20 - 30 років стали свідками та учасниками воєнних подій та пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.
               На передодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 11 лютого в Охтирській Центральній міській бібліотеці пройшов урок мужності для студентів Охтирського Центру професійно-технічної освіти «А біль Афганістану навіки в душі чомусь не замовкає».  Бібліотекарі читального залу розповіли студентам про ті страшні події безглуздої Афганської війни і організували зустріч з очевидцями лихоліть – учасниками бойових дій в Афганістані Лисенко Юрієм Володимировичем, Позняком Ігорем Степановичем та Кавалером Ордену Червоної Зірки Бринжала Петром Олексійовичем. Вони розповіли молоді про те, як потрапили в Афганістан, як там жили і воювали, поділилися спогадами про товаришів, яких вже немає в живих, про ситуації, які запам'яталися їм найбільше. Студенти з захопленням слухали розповіді кожного з них, ставили питання, вели бесіду. Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою "Афганістан болить моїй душі". Працівники читального залу подякували воїнам-афганцям за  те, що не відмовили у зустрічі, розповіли молодому поколінню про Афганську війну та побажали їм міцного здоров’я, довгих щасливих літ та мирного неба над головою.