пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

За чисті душі, що злетіли в небо

 
Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам'ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
          Україна не раз піднімалася з колін. Побита і ціла в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла під кулі, щоб захистити своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху і зараз триває наступна фаза історичних подій після Майдану – війна на Сході. Україна виборює своє право на Незалежність.
Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18 - 20 лютого на вулицях Інституцькій, Грушевського, на Європейській площі, Майдані, у Маріїнському парку. Навколо вибухи, стогін, горе. Це була війна. Справжня кровопролитна. Війна влади проти свого народу. Нас намагалися винищити за бажання мати людську гідність і самим обирати своє життя. Настав той час, коли кожен українець мав зробити вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і житимеш у вільній державі.
            Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них - науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця "Небесна сотня" своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну державу.
             18 лютого в Охтирській Центральній міській бібліотеці відбувся Урок мужності «За чисті душі, що злетіли в небо», присвячений пам'яті Героїв "Небесної сотні".  До бібліотеки були запрошені студенти Охтирського Центру професійно-технічної освіти. На зустріч з ними бібліотекарі запросили охтирчан - учасників подій Майдану О. Скибу, В. Бакуліну, Л. Зав’ялову, Р. Плахотіну, А. Гончаренка, які поділилися з ними своїми спогадами, про ті трагічні події, які відбувалися 2 роки тому на Майдані. Кожен з них мав промову, у кожного свої яскраві моменти, що запам'яталися їм на все життя. На урок мужності завітав і протоієрей Андрій – настоятель храму Успіння Божої Матері, він мав заключне слово. Під час заходу студенти мали змогу переглянути коротенькі уривки з документальних стрічок про події Майдану. Була організована  виставка-експозиція під назвою "Шлях до Європи будувався на Майдані", яка складалася не лише з книг, періодичних видань, а і з фото, які були зроблені нашими активістами, перебуваючи на Майдані. Наприкінці заходу всі присутні вшанували Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання та вирушили ходою до Меморіалу «Небесної сотні» для покладання квітів.
             Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам'яті, бо "Герої не вмирають!"
 




















 
 


Немає коментарів:

Дописати коментар