субота, 26 листопада 2016 р.

Конкурс юних літераторів


25 листопада в Охтирській Центральній міській бібліотеці відбувся святковий підсумок міського конкурсу юних літераторів, який проводиться щорічно за підтримки відділу молоді та спорту Охтирської міської ради. Ця зустріч була ювілейна – десята. Основною метою цьогорічного конкурсу було збереження національної пам’яті, розвиток історичної свідомості молодого покоління  та вшанування 110-ї річниці від дня народження нашого земляка, письменника, громадського діяча – Івана Павловича Багряного.
Юні літератори змагалися у таких номінаціях: поезія, проза, сатира (твори не представлені), твір-роздум за творами І. П. Багряного. Та за трьома віковими категоріями: 1 (молодша категорія) – учні 1–4 класів; 2 (середня категорія) – учні 5–8 класів; 3 (старша категорія) – учнів 9–11 класів та ДНЗ «Охтирський центр ПТО».
165 творів представлених на конкурс оцінювало журі у такому складі: Шишкова Г. Г. – голова журі, Долганова С. М. – заступник голови журі, Головченко М. Б. – секретар журі, Акіменко Т. І. – поетеса, Бакуліна В. М. – журналіст, письменниця, Дудченко А. Г. – поет, Косарєва О. І. – член правління громадської ради, Кузнєцова І. М. – методист з виховної роботи відділу освіти, Михайленко Н. Г. – заступник директора по роботі з дітьми Охтирської МЦБС, Міщенко Л. В. – директор Охтирського міського краєзнавчого музею, Протасова Г. В. – журналіст. Вони поділилися своїми враженнями від прочитаних робіт, після чого відбулося урочисте вручення нагород та подарунків.
Привітати переможців на свято завітали тріо юних бандуристів Охтирської музичної школи ім. Білинника під керівництвом Теслі А. І. Після вручення нагород юні літератори читали свої твори. Це були прекрасні твори, які передавали у собі дитячі бажання, відчуття сприймання навколишнього світу, спроби заявити про себе, висловлюючи свої думки та мрії. Тож побажаємо їм і надалі творчої наснаги та нових злетів!


































пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Голодний рік, як чорна птиця, над краєм зраненим літав


Щорічно в Охтирській Центральній міській бібліотеці проводяться заходи, присвячені жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. І цей рік не став винятком. На годину-реквієм «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм зраненим літав» були запрошені учні Охтирського центру професійно-технічної освіти. Метою заходу було розкрити учням причини і масштаби голоду 1932-1933 років, прилучити душею і розумом до трагічної долі українського народу. Вшанувати пам’ять минулого. Виховати українську над свідомість. Була презентована виставка-інсталяція «Свічка палала в скорботі».


 

Презентація пісенних збірок Анатолія Дудченко

 
 
24 листопада в Охтирській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч працівників бібліотеки з талановитим охтирським поетом-піснярем, президентом клубу любителів мистецтв "Сокіл" Анатолієм Григоровичем Дудченко.
                Внутрішній світ цієї людини настільки глибокий та багатогранний, світлий і позитивний, що він запалює все і всіх навкруги своєю енергією, жагою до життя, бажанням до спілкування. Дивлячись на цього завжди усміхненого чоловіка, набираєшся від нього позитиву, переймаєш усмішку, заряджаєшся гарним настроєм. Його поезія мелодійна і ніжна, правдива і влучна, відверта і довірлива, хвилююча, не залишає байдужим жодного, хто ознайомився з нею. Творчість Анатолія Григоровича добре відома в Україні і за її межами, він є членом Асоціації діячів естрадного мистецтва, лауреатом багатьох пісенних фестивалів. Його твори виконують: О. Шпортько, В. Кандиба, О. Ларіна, І. Кандауров, академічний хор, дует "Віроль", тріо "Лілея", І. Угляр, О. Артеменко та ін.
                Метою зустрічі стала поява двох нових пісенних нотних збірок «Тільки для тебе» та «У судьбы свои планы» Анатолія Дудченка. Бібліотекарі запросили поета, щоб він презентував для них ці нові книги, розповів про них. Вірші нашого земляка злилися у творчій дует з талановитим українським композитором, аранжувальником Леонідом Івановичем Попернацьким, який є Членом правління Асоціації діячів естрадного мистецтва України, членом Національної ліги композиторів України. Він автор понад 500 пісень, видав понад 40 аудіоальбомів (з них 10 – інструментальної музики, в т. ч. альбом Яна Табачника). Пісні Попернацького виконують відомі співаки Любов та Віктор Анісімови, Олександр Василенко, Микола Гнатюк, Фемій Мустафаєв, Іван Попович, Валентина Степова, Віктор Шпортько, Віктор Павлік, квартети «Гетьман», «Явір», ансамбль «Кобза» та ін. Маестро займається підтримкою талановитих дітей – продюсує їх, пише для них пісні, організовує фестивалі.
                Збірка «Тільки для тебе» - це пісні для дітей та юнацтва. Провідні теми цих творів – дружба, кохання, любов до людей та до рідного краю. «У судьбы свои планы» – збірник для молоді, в якому автори розвивають свої улюблені теми, говорять про складний світ почуттів сучасника, оспівують любов і дружбу, звертаються до потаємних струн в серцях слухачів, особливо молоді. Їй в дар вони і приносять цей новий пісенник. Ці видання стануть корисними як для професійних, так і для самодіяльних митців, будуть цікавими для широкого кола любителів лірично-естрадної пісні.
 


 




 

субота, 19 листопада 2016 р.

Були ми там, куди нас кликав час


Наближається третя річниця Революції Гідності. Цій події було присвячено цикл заходів в Охтирській центральній міській бібліотеці . В Охтирському міському територіальному центрі соціального обслуговування одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів та інвалідів відбулася просвітницька година «Ні, не згине Україна». На вахту памяті  «Були ми там, куди нас кликав час» були запрошені учні Охтирського центру професійно-технічної освіти. На заході були присутні охтирчани-учасники подій Євромайдану Мазурик М. І., Луценко В. Є. та Скиба О. М. Кожен з них мав своє слово. Вони розповідали про перебіг подій на Майдані, ділилися своїми враженнями від побаченого.  Був розгорнутий  фото-вернісаж «Революція Гідності. Нові Герої Майдану».
Ведучі заходу В. А. Яковенко та Л. М. Губенок розповіли молоді про причини подій Майдану, його наслідки, про нових Героїв в історії України, що віддали своє життя під час протистояння у центрі столиці, виборюючи право жити у новій європейській демократичній Україні. Героїв вшанували хвилиною мовчання. Бібліотекар В. Г. Гнітій предстала перед присутніми в образі України-неньки та декламувала вірш про Майдан «Народе мій, пишаюся тобою». Під час заходу були використані документальні відеоматеріали про події на Майдані. Молодь задавала питання у чому був сенс Революції Гідності та її наслідки для країни. Відбулася колективна дискусія між учасниками заходу, кожен мав свою думку.