вівторок, 24 жовтня 2017 р.

Перегляд фільму «Народжені бути вільними»

В Охтирській центральній міській бібліотеці відбувся перший перегляд фільму «Народжені бути вільними» в рамках проведення 14-го Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays Ua.
Цей фільм – викривальне розслідування глобальної торгівлі дикими морськими ссавцями від трьох відважних журналісток-дайверок Ґаї, Тані та Юлії. Їхня подорож приводить глядача до найвіддаленіших куточків Росії і вперше дозволяє побачити, як жахливо поводяться з китами, дельфінами та моржами. Відважні журналістки викривають корупцію, що пронизує цей жорстокий міжнародний бізнес. Ідея фільму – привернути увагу людей до цієї глобальної та жорстокої проблеми – торгівлею та знущаннями над тваринами.
Глядачі були вражені окремими кадрами фільму, на яких відбувається вбивство білух, поранення, жорстоке поводження, погані умови утримання при перевезенні їх до дельфінаріїв, тощо.









Бібліотека – храм культури і науки

До бібліотеки на екскурсію «Бібліотека – храм культури і науки»  завітали разом з вчителем Зроль Н. В. учні 3-Б класу Охтирської гімназії. Під час заходу діти дізнались про особливості роботи бібліотеки та бібліотекарів, вони з захопленням розглядали книги та журнали фонду бібліотеки, продемонстровані бібліотекарем дитячо-юнацького абонементу Людмилою Абаровською. Їх школярі можуть взяти для користування у будь-який час.  Під час  спілкування, третьокласники активно висловлювали власну думку, ділились враженнями, почуттями. Після екскурсії усі бажаючі мали змогу записатися до бібліотеки та вибрати книгу за вподобанням.










Козацькому роду нема переводу!

До Дня захисника України, дня українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці, з метою духовно-патріотичного виховання серед підростаючого покоління,  проведено годину спілкування «Козацькому роду нема переводу!» у початкових класах ЗОШ І-ІІІ ст. № 1
 Діти дізнались про життя  козаків, їх зовнішність, побут, традиції , цінності та уподобання. Учні з допитливістю дізнаватися про історичне минуле своєї Батьківщини. Аналізували факти та порівнювали їх з сучасними подіями.
Та головне, діти зрозуміли, що завдяки козакам  – людям, які боролися за свободу українського народу, ми маємо власну державу.



середа, 18 жовтня 2017 р.

Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній!

З метою виховання почуття патріотизму, мужності та героїзму  у молоді на передодні свята Дня захисника України в Охтирській Центральній міській бібліотеці відбулася година реквієм «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній!». На захід завітали учні 8 класів Охтирської гімназії. На зустріч з ними були запрошені: військовослужбовець в/ч А 0563, учасник АТО Олександр Розінько, воїн АТО, кіборг Андрій Шор та військовий капелан, настоятель храму Успіння Божої Матері – Андрій Бринчак.
Вступне слово мали бібліотекарі читального залу Валентина Яковенко та Любов Губенок. Вони розповіли присутнім про історію свята, про захиснків України, які боронили її упродовж багатьох століть, починаючи від епохи козацтва до сучасних подій – війна на Сході України.
Учні з захопленням слухали свідків сучасної війни про будні військових, їх почуття, складні бойові ситуації. Отець Андрій помолився за всіх убієнних. Присутні вшанували пам'ять героїв, що полягли у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України у різні часи хвилиною мовчання.
Наприкінці заходу була запалена свіча пам’яті  за загиблими захисниками України, яку передавали з рук у руки присутні, поминаючи їх.

На згадку про зустріч діти сфотографувалися разом з військовослужбовцями.
















Осінь за склом

     Використання бібліотечного простору по максимуму в межах свого приміщення – це фотогалерея на вікнах-вітринах. Фото надані керівником дитячої фотостудії «Кадр» Євгеном Михайленком. Також на вітринах експонуються роботи дітей гуртка «Народна творчість» (керівник Назарова Т. М.) Охтирського міського центру позашкільної освіти. Галерея привертає увагу перехожих та відвідувачів бібліотеки. У різний час протягом дня фото-картини грають кольорами по різному, в залежності від сонячних променів, які освітлюють їх з різних ракурсів.