середа, 7 вересня 2016 р.

Крокуючи Багрянівськими стежками

У часи важкого відродження повертаються в Україну імена її славних синів, одним з яких був Іван Багряний – поет, письменник, публіцист, політичний діяч.
Пересічному читачеві ім’я це майже невідоме, бо тоталітарна система робила все можливе і неможливе, щоб голос патріота не був почутий на Батьківщині. Так було до найближчих часів. І сьогодні в роковини від дня народження нашого земляка небайдужі люди, ті хто знає і цінує творчість І.Багряного вирішили пройти стежками, які пов’язані з славним сином нашого краю.
Розпочалася подорож з гімназії, де шестирічним хлоп’ям почав своє навчання Іван Багряний у церковно-приходський школі, потім закінчив в Охтирці вищу початкову школу. Далі шлях проліг до колишньої Успенської церкви, а потім до місцевої друкарні, де у 1925 році надрукував збірку «Чорні силуети», та працює тут редактором.
У Покровському соборі є запис про народження у 1906 р. Івана Павловича Багряного. Після Покровського собору шлях проліг по вул. Грабовського до будинку, де жив майбутній письменник. Увесь час подорожі Валерія Михайлівна Вакуліна була гідом та розповідала про життя і творчість земляка.
Далі шлях проліг у с. Куземин, звідки родом мати майбутнього письменника Кривуша Євдокія Іванівна. Вона походила із заможного селянського роду. В селі зберігся садок, який так і називається Кривушівським.
Бібліотекар читального залу Охтирської центральної міської бібліотеки Яковенко В.А., яка родом з Куземина розповідала присутнім про місця, якими ходив І.Багряний. Візитною карткою Куземина є Замкова гора і всі бажаючі піднялись на неї, побачили краєвиди річки Ворскли, яка змійкою тягнеться до самої «Скельки». Про «Скельку» у 1930 році виходить віршований роман «Скелька», в якому поет показує антиукраїнську функцію церкви в Україні і силою поетичного слова вдихає в читача патріотизм, прищеплює любов до свого народу трудівника. То ж екскурсанти побували й у «Скельці». Село нині зовсім занепало, але краєвиди збереглися і всі милувалися піщаною горою та каменями.
Подорож сподобалась всім і задоволені та щасливі з українською піснею повернулися в своє рідне місто.











Немає коментарів:

Дописати коментар